ŻYCZENIA NA BOŻE NARODZENIE 2018

Gdzie mamy iść i co mamy czynić? – to pytanie zadajemy sobie, zastanawiając się nad sensem naszego życia. Odpowiedzmy na nie w kontekście Świąt Bożego Narodzenia, sięgając po Ewangelię, która jest Dobrą Nowiną. Oto czytamy w Ewangelii według świętego Łukasza, że pasterze zajęci swoją pracą doznali wielkiego lęku, „tak bardzo się przestraszyli”, aż usłyszeli słowa anioła Pańskiego: „Nie bójcie się!”, a raczej „radujcie się”, „bo narodził się wam Zbawiciel”. Pasterze więc usłyszeli dobrą nowinę, najpiękniejszą, i poszli do Betlejem, aby zobaczyć, to znaczy doświadczyć obecności Boga pośród nas.

To przyjście do Jezusa wyzwoliło radość spotkania z Nim. Drodzy, przychodźcie często do Jezusa, nie lękajcie się Boga, który rodzi się dla Was, aby przynieść pokój Waszym sercom. Pozwólcie Mu narodzić się w Was. Adorujcie Boga, aby jak pasterze nieść Go innym – i tym bliskim, i dalekim. Niech radość zapanuje w naszych domach, szkołach, miejscach pracy. Bóg jest pośród nas.

Na radosne Święta Bożego Narodzenia Drogim Parafianom oraz Gościom życzę przeżycia prawdziwej obecności Boga na Ziemi – w Waszych domach i w sercach.

Ks. Edward Kuzak

Przewiń do góry